Code Center نیش زنبور جان معلم شیروانی را گرفت
نیش زنبور جان معلم شیروانی را گرفت
بازدید : 54 | دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:20
mahya
ارسالی ها : 180
عضویت : 6 /1 /1392
تشکر ها : 1
تشکر شده : 46
نیش زنبور جان معلم شیروانی را گرفت

نیش زنبور منجر به مرگ معلم در کما شدیک معلم بازنشسته شیروانی که بر اثر نیش زنبور از سه سال پیش به حالت کما رفته بود، درگذشت و روز گذشته به خاک سپرده شد.
شیما اسماعیل پناه فرزند مرحوم محمد اسماعیل پناه با بیان اینکه اردیبهشت ماه سال 1391 پدرم در منزل دچار گزیدگی نیش زنبور در پشت بدنش شد، اظهار کرد: بر اثر این گزیدگی، مرحوم دچار شوک آنافیلاکسی و در اثر آن دچار هایپوکسیک مغزی شد.
وی که دانشجوی رشته پزشکی است، افزود: بعد از این اتفاق با اساتید و متخصصان زیادی از جمله پروفسور سمیعی جراح و متخصص مغز مشورت کردیم که توصیه آنها فیزیوتراپی و تغذیه در مدت کما بود و امید داشتیم وی به زندگی برگردد. به همین دلیل او را به منزل منتقل کردیم و در طول این 3 سال تلاش کردیم او را از زندگی نباتی خارج کنیم.
وی با بیان اینکه احتمال برگشت به زندگی بین 6 ماه تا یک سال اول کما بیشتر است، گفت: متاسفانه تلاش های ما جواب نداد و از آنجا که مرحوم بر اثر شوک آنافیلاکسی و در نتیجه نرسیدن اکسیژن به مغز، زندگی نباتی داشت، بعد از بیش از 3 سال در کما بودن، فوت کرد.
یک پزشک در این رابطه با بیان اینکه به هیچ وجه نباید زنبورگزیدگی را ساده و بی خطر پنداشت، گفت: یک گزش ساده زنبور هم می تواند به مرگ منجر شود.
دکتر رحمانی با بیان اینکه گزش زنبور هر چه به سر و صورت نزدیک تر باشد، خطرناک تر است، افزود: هر علامتی که پس از نیش زنبور به وجود آمد مثل تنگی نفس، خس خس سینه، کهیر و قرمزی بدن و التهاب عمومی را باید جدی بگیریم.
وی شدت علایم زنبورگزیدگی را بسته به نوع زنبور و میزان حساسیت فرد به نیش زنبور دانست و خاطرنشان کرد: حساسیت شدید به نیش زنبور می تواند علایمی مانند نبض آهسته یا تند، ورم شدید و خارش پوست، بروز مشکلات تنفسی، ورم زبان یا گلو، ناراحتی معده، سرگیجه، غش کردن و از دست دادن هوشیاری داشته باشد.
این پزشک تصریح کرد: باید بلافاصله پس از گزش زنبور، با ناخن یا موچین، نیش آن را از پوست فرد بیرون بکشید و قبل از اینکه علایم شدیدتری در فرد به وجود آید باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.
به گفته وی، ممکن است در اثر زنبورگزیدگی علایمی از جمله مشکل در بلع غذا، ورم دهان و گلو، غش کردن و بیش از حد متورم شدن کل بدن، احساس ضعف شدید بیمار، درد شکم، سوزش دهان و بینی یا چشم ها و علاوه بر محل گزش زنبور، در سایر نقاط بدن هم کهیر یا ورم دیده شود که در صورت مشاهده این علایم باید فورا به پزشک مراجعه کرد.
بر اساس این گزارش، محمد اسماعیل پناه معلم دلسوز مقطع ابتدایی و بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان شیروان در دوران خدمتش خدمات آموزشی بسیاری را در آموزش و پرورش این شهرستان ارائه کرد و در بین همشهریان خود از جایگاه ویژه ای برخوردار بود.

نیش زنبور جان معلم شیروانی را گرفت
منبع : روزنامه خراسان /نمناک
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :