Code Center علاقمندی مجری استقلالی به اجرای برنامه ماه عسل!!!
علاقمندی مجری استقلالی به اجرای برنامه ماه عسل!!!
بازدید : 272 | پنجشنبه 03 دی 1394 - 00:09
azamtala
ارسالی ها : 72
عضویت : 19 /1 /1392
تشکر ها : 1
تشکر شده : 2
علاقمندی مجری استقلالی به اجرای برنامه ماه عسل!!!

گفتگو با فرشید فهیم مجری معروف تلویزیون فرشید فهیم یکی از مجریان معروف رادیو تلویزیون که بیشتر با برنامه سلامت باشید در میان مردم شناخته شده است. در ادامه گفت وگو ما را با این مجری رادیو و تلویزیون می خوانید.یک بیوگرافی مختصر از خودتان بگویید؟
من فرشید فهیم متولد 14 شهریور سال 1347 در گیلان و بزرگ شده لاهیجان هستم. دو برادر و دو خواهر دارم و فرزند اول خانواده هستم.

بازی و تفریح شما در کودکی؟

دوچرخه سواری که البته اول سه چرخه بود و بعد شد دوچرخه با دو تا چرخ کوچک عقب کمکی که وقتی خوب دوچرخه سواری یاد گرفتم پدرم یکی از آنها را برداشت. برای آنکه خانواده ام برای من دوچرخه بخرند 4 ساعت جلو دوچرخه فروشی نشسته بودم و مدام به آن نگاه می کردم و در فکر کجاها که با دوچرخه نرفتم.

کارتون مورد علاقه شما در کودکی؟

عاشق سندباد بودم و گالیور

تصویر: http://files.namnak.com/users/km/aup/9409/1154_pics/%D9%81%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%87%DB%8C%D9%85.jpg
چطور به عرصه اجرا علاقه مند شدید؟

در کودکی خیلی حرف می زدم، فکر کنم از همان موقع بود که به اجرا علاقه مند شدم.

چه سبک موسیقی را می پسندید؟

موسیقی پاپ را دوست دارم ولی معنای ترانه برایم خیلی اهمیت دارد.

بهترین کتابی که خواندید چه بود؟

در دوران کودکی «ماجراهای تن تن و میلو» و بعدها رمان «بامداد خمار» را پسندیدم.
علاوه بر اجرا در زمینه های دیگر فعالیت می کنید؟

بله مسئول روابط عمومی معاونت ترویج کشاورزی هستم و در عرصه هنر گامی در بازیگری سرک می کشم. یازده سال است که عضو تیم ملی فوتبال هنرمندان هستم، در دوران بعد از دبیرستان و دانشجویی بطور جدی فوتبال بازی می کردم.
تصویر: http://files.namnak.com/users/km/aup/9409/1157_pics/%D9%81%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%87%DB%8C%D9%85.jpg
تیم فوتبال مورد علاقه شما چیست؟

شیفته تیم استقلال هستم، همسر و دخترم که دانشجو سال دوم مهندسی شهرسازی است نیز طرفدار استقلال هستند. ضمن اینکه برای تیم و طرفداران پرسپولیس هم احترام قائلم.

نظرتان در مورد فضای مجازی؟

فضای مجازی خوب است اگر درست و بجا و به اندازه از آن استفاده کنیم و معتاد این فضا نشویم، در ضمن هر چیزی را در این فضا باور نکنیم.

از اینکه در عرصه اجرا فعالیت می کنید راضی هستید؟

اجرا را با همه ی گرفتاری ها و اضطراب هایش را خیلی دوست دارم. در اجرا باید خیلی از جوانب را در نظر بگیری، اما من عاشق این حرفه هستم.

اهل سفر هستید؟

خیلی سفر را دوست دارم. اگر وقتم آزاد باشد به همراه خانواده به شمال می رویم اما جاهای دیگر را هم دوست دارم که تجربه کنم، سفرهای کاری در داخل و خارج از کشور داشته ام.

دوست دارید چه برنامه ای را که تابحال اجرا نکردید، اجرا کنید؟

جیم: دوست دارم «ماه عسل» را اجرا کنم چون حس می کنم با این برنامه راحت می شود حرف های ناگفته ات را در اجرا مطرح کنی، حتی با نگاه کردن و بازی بدن بعد از صحبت های مهمان برنامه می توانی حرف دلت را به مردم بزنی اجرای «ماه عسل» هم خیلی راحت و هم خیلی سخت است چون با اجرای آن می توانی کاری کنی که برای همیشه در دل مردم جا باز کنی و بالعکس اجرای آن خطرناک و سخت است چون با اجرای آن ممکن است برای همیشه از جلو چشم مردم خودت را بندازی و همین خطرش خیلی دوست داشتنی است.

تصویر: http://files.namnak.com/users/km/aup/9409/1156_pics/%D9%81%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%87%DB%8C%D9%85.jpg
به نظر شما راز ماندگاری مجریان چیست؟

فراموش نکردن گذشته خود و نفروختن فخر به مردم.

قهرمان شما در زندگی تان کیست؟

پدر و مادرم چون خیلی سختی کشیدند تا ما به خودمان بیاییم.

بهترین خاطره شما در دوران کاریتان چه بود؟

اولین سالی که برای شبکه سه سیما (سال 1383) تست اجرا می گرفتند از بین همه ی شرکت کننده ها فقط سه نفر را انتخاب کردند که من هم در میان آنها بودم. یک سال بعد از اجرا برای تشرف به خانه خدا نماینده شبکه سه بودم.

به یاد دارم در آن موقع پایم در تمرین فوتبال شکست و وقتی در ماشین نشسته بودم و حرص می خوردم، آقای شریعت پناهی با من تماس گرفتند و گفتند قرار است تو را به سفر حج بفرستم. وقتی این خبر را شنیدم درد پایم را فراموش کردم و بعد از 20 روز گچ پایم را باز کردم و با عصا به مکه رفتم. اولین سفر به مکه دنیای دیگری دارد و خیلی احساس خوبی داشتم.

در خصوص برنامه «سلامت باشید» بگویید؟

«سلامت باشید» برنامه ای بود که در عرصه پزشکی ماندگار شد و مخاطبان خاص خود را داشت. کاش این برنامه تعطیل نمی شد و با تغییراتی ساختاری ادامه پیدا می کرد چون این برنامه در میان برنامه های پزشکی به یک برند برای شبکه سه سیما تبدیل شده بود. «سلامت باشید» یک برنامه ریشه دار بود و به همین دلیل 13 سال دوام داشت.

نظرتان در مورد مجریان جوان چیست؟

مجریان جوان دوست دارند زود معروف شوند و نمی خواهند برای دیده شدن زحمت بکشند. من بعد از 15 سال اجرای زنده هنوز هم در کلاس های فن بیان و گویندگی شرکت می کنم اما مجریان جوان کمتر اهل مطالعه هستند و قبول ندارند که همزمان با اجرا نیاز به آموزش هم دارند، به سرعت متوجه می شوند که سطحی نگر شده اند و سطح سلیقه ها هم خیلی افول کرده است. این روزها همه می خواهند هر آنچه که می آموزند از فضای مجازی باشد که اینطور نیست و فضای مجازی ما را از مطالعه دور کرده است.

به نظر شما ویژگی های یک مجری موفق چیست؟

اهل مطالعه و به روز بودن، روابط عمومی خوب و شناخت مخاطب، جسور و باهوش بودن، خوش صدا و خوش برخورد، کم گو و گزیده گو و آماده برای هر اتفاقی در آنتن زنده و خونسرد بودن از ویژگی های مجری موفق است.
علاقمندی فرشید فهیم مجری تلویزیون به اجرای ماه عسلعلاقمندی فرشید فهیم مجری تلویزیون به اجرای ماه عسل 2.5/5 2 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان - / نمناک
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :